روغن هیدرولیک بهران

‎روغن هیدرولیک که به زبان انگلیسی Hydraulic Oil شناخته می شود از پرمصرف ترین روغن های صنعتی مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. روغن هیدرولیک در ابتدا با پایه معدنی و استفاده از برش نفتی مناسب تولید می شد. امروزه انواع روغن هیدرولیک سنتتیک به دلیل ایجاد آلودگی کمتر در سیستم و کارکرد بالاتر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

درباره روغن هیدرولیک بهران 

کارکرد بالای روغن هیدرولیک می تواند عمر روغن هیدرولیک را افزایش داده و زمان مورد نیاز برای تعویض روغن هیدرولیک را افزایش دهد. که در دراز مدت باعث هزینه کمتر سرویس دستگاه می گردد. روغن هیدرولیک برای استفاده در دستگاه ها و تجهیزات سیستم های هیدرولیک صنعتی، سیستم های انتقال قدرت هیدرولیکی، سیستم های گردشی و پرسهای سبک و سنگین مناسب می باشد. همچنین روغن هیدرولیک در خودروهایی که دارای فرمان هیدرولیک هستند نیز استفاده می شود. که باعث انتقال نیرو بهتر از فرمان به چرخ ها جهت چرخیدن می گردد. روغن هیدرولیک مناسب باید در برابر اکسیداسیون مقاوم باشد. روغن هیدرولیک صنعتی با ایجاد لایه روغنی محافظ از اصطحکاک و سایش بین قطعات دستگاه جلوگیری می کند. روغن هیدرولیک به عنوان یک روغن محافظ نیز عملکرد مناسبی در جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی قطعات فلزی را دارا می باشد.

همچنین روغن هیدرولیک باید قابلیت فیلتراسیون بالا داشته باشد. روغن هیدرولیک دارای قابلیت جدایی پذیری آب و هوا از روغن و نیز دارای خاصیت ضد کف یا انتی فوم می باشد. روغن هیدرولیک (Hydraulic Oil) عمدتاً با سطوح کیفیت و استاندادهای HLP، HVLP و HL تولید می شود. روغن هیدرولیک HVLP دارای شاخص گرانروی (VI) بالاتر است که باعث می شود روغن هیدرولیک تغییرات گرانوری کمتری نسبت به تغییرات دما داشته باشد. همچنین روغن هیدرولیک HVLP در دما و فشار بالا کاربرد بهتر و وسیعتری نسبت به روغن های هیدرولیک معمولی دارند که باعث می شود روغن هیدرولیک در دمای بالا خصوصیات خود را حفظ کرده و عملکرد مناسب از خود نشان دهد.

 

بهران هیدرولیک ‏T‏ روغن هیدرولیک صنعتی دارای پایه روغن معدنی سبک است. از خصوصیات آن می ‏توان به تغییرات گرانروی کم نسبت به تغییرات دما (شاخص گرانروی بالا)، پایداری بالا در برابر تنش های ‏برشی، خاصیت ضد سایش مطلوب، قابلیت بسیار خوب فیلتر شدن و پایداری دراز مدت در برابر اکسید شدن ‏اشاره کرد.


برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۶۶۳۶۳۲۴۲ تماس بگیرید