روغن دیزلی بهران

روغن موتور دیزلی بهران توربو دیزل ۱۵W40

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات روغن‌ها، کاهش گرانروی یا همان رقیق‌شدن آن‌ها پس از گذشت مدتی از کارکرد می‌باشد. روغن بهران توربو دیزل ۱۵W40 با پایداری عالی، مقاومت بالایی را در برابر کاهش غلظت از خود نشان می‌دهد. این روغن از سطح کیفی CH4 بهره می‌برد و این ویژگی بهران توربو دیزل ۱۵W40 را به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین روغن‌های دیزلی شرکت نفت بهران در بین مصرف‌کنندگان مطرح کرده است.

این روغن از خوردگی، سایش و افزایش دمای قطعات تا حد چشمگیری جلوگیری کرده و همچنین باعث کاهش رسوبات و آلودگی‌ها در سطح موتور و قطعات می‌شود. متأسفانه در سال ۱۳۹۸ قیمت روغن موتور ۱۵W40 به میزان قابل توجهی افزایش داشت که این مطلب، نه فقط در مورد این روغن بلکه شامل حال کلیه روغن‌های صنعتی و موتوری می‌شود.

روغن موتور بهران سوپر توربو دیزل ۱۵W40

حال این سوال پیش می‌آید که کیفیت یک روغن را از کجا می‌توان تشخیص داد؟!! یکی از روش‌های طبقه‌بندی روغن‌ها بر اساس سطوح کیفیت آن‌ها یا همان API می‌باشد. این مدل طبقه‌بندی را انجمن نفت آمریکا پایه‌گذاری کرده و آن‌ها را به دو گروه دسته‌بندی کرده است. روغن‌های موتور برای خودروهای بنزینی که برای هر سطح کیفیت با دو حرف معرفی می‌شود.

حرف اول S یعنی ایستگاه‌های تعویض روغن و حرف دوم که با یکی از حروف الفبای انگلیسی از A تا N مشخص شده است. و دسته دوم روغن‌های موتور برای خودروها و دستگاه‌های دیزلی که با حرف C و یکی از حروف الفبای انگلیسی از A تا J به همراه عددی که بعد از یکی از این حروف نوشته می‌شود، مشخص شده است. سطح کیفی SN برای روغن موتورهای بنزینی و سطح کیفی CJ برای روغن موتورهای دیزلی تا به امروز بالاترین API تولید شده توسط شرکت‌های تولیدی انواع روان‌کارها بوده‌اند. روغن موتور بهران سوپر توربو دیزل ۱۵W40 با در اختیار داشتن سطح کیفی CI4 یکی از با کیفیت‌ترین روغن‌های حال حاضر کشور برای انواع موتورهای دیزلی می‌باشد. این در حالی است که روغن موتور توربو دیزل ۱۵W40 که پیشتر به معرفی آن پرداختیم با سطح کیفی CH4 نسبت به روغن موتور بهران سوپر توربو دیزل ۱۵W40 از کیفیت پایین‌تری برخوردار است. سوابق و تجربه‌ی فروشگاه روغندان در فروش روغن بهران سوپر توربو دیزل این موضوع را تأیید می‌کند که این محصول از کیفیت و محبوبیت بالایی برخوردار است.

روغن موتور دیزلی بهران توربو دیزل ۲۰W50

یکی از عوامل قابل توجه برای انتخاب روغن موتور دمای محیط است. به طوری که بارها شاهد این مطلب بوده‌ایم که مصرف‌کنندگان با توجه به مواردی همچون حضور در فصل تابستان یا زمستان، و یا حضور در محیط‌های بسته همچون سالن‌ها و یا حضور در محیط‌هایی باز، اقدام به تغییر روغن موتور انتخابی خود می‌کنند. بنا به محدوده دمای عملیاتی مندرج در کاتالوگ فنی محصولات، روغن‌های با گرید ۱۵W40 در فصل زمستان و محیط‌های بسته پیشنهاد می‌شود و همچنین روغن‌های با گرید ۲۰W50 عموماً در فصول گرم سال و محیط‌های باز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

البته یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که در انتخاب روغن موتور پیش از آنکه دمای محیط ملاک باشد باید به گفته سازنده موتور یا دستگاه اعتماد کرد. روغن موتور دیزلی بهران توربو دیزل ۲۰W50 جهت کاربرد در موتور تجهیزات پیشرفته معادن، راه سازی، ساختمانی و کشاورزی پیشنهاد می‌شود. روغن توربو دیزل ۲۰W50 به لحاظ قیمت تفاوت چندانی با نسخه ۱۵W40 خود ندارد.

روغن موتور بهران توربو دیزل EIII 10W40

این محصول نیز همانند بهران سوپر توربو دیزل ۱۵W40 از سطح کیفی CI4 برخوردار است و از این رو می‌توان از کیفیت مطلوب آن مطمئن بود. استفاده از این روغن در مناطق سردسیر بیشتر پیشنهاد می‌شود. این روغن موتور مناسب برای موتورهای یورو ۳ و بالاتر می‌باشد و در دو نوع سینتتیک و نیمه سینتتیک تولید می‌شود. تولیدکننده روغن موتور بهران توربو دیزل EIII 10W40، با استفاده از مواد افزودنی مرغوب به بالا بردن کیفیت هرچه بیشتر این محصول کمک شایانی کرده است.


برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۶۶۳۶۳۲۴۲ تماس بگیرید